Reklama

Aspekty

Wspólny dar serca

Niedziela Ogólnopolska 19/2020, str. 65

Facebook/Caritas Diecezji Zielonogorsko-Gorzowskiej

Paczki Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej trafiły do potrzebujących seniorów

Paczki Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
trafiły do potrzebujących seniorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

c.

Taka sytuacja miała miejsce również w przypadku Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, która w tym trudnym czasie podjęła wiele nowych inicjatyw.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

#WdzięczniMedykom

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej włączyła się w projekt Caritas Polska i zorganizowała zbiórkę pieniędzy pn. „Wdzięczni Medykom w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”. W sumie na jej konto wpłynęły środki w wysokości 122 868,10 zł.

Na konto diecezjalnej Caritas od indywidualnych darczyńców wpłynęło 82 868,10 zł, natomiast kwotę 40 000,00 zł przekazała Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Zebrane środki, czyli równo po 30 717,10 zł otrzymają 4 szpitale w diecezji: Kliniczny Oddział chorób zakaźnych w Zielonej Górze, Jednoimienny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu oraz 105. Kresowy Szpital Wojskowy w Żarach – filia w Żaganiu. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia i potrzebnego sprzętu, m.in. kardiomonitorów czy pomp infuzyjnych. – Do tej pory wierni diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przekazali na pomoc w leczeniu zakażonych koronawirusem blisko pół miliona złotych. To jest nasz wspólny dar serca – powiedział ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

#PomocDlaSeniora

– Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej podobnie jak wszystkie oddziały Caritas w Polsce znalazła się w zupełnie innej rzeczywistości i musiała tak przeorganizować swoją pracę, aby pomoc docierała głównie do osób samotnych oraz seniorów, którzy są szczególnie zagrożeni chorobą koronawirusa. Dlatego też uruchomiliśmy nowe programy po to, aby móc dobrze im pomagać – mówi Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. – Wspólnie z Caritas Polska uruchomiliśmy program #PomocDlaSeniora. Nasi seniorzy, którzy zgłaszali się do nas bądź których zgłaszali sąsiedzi, otrzymali przed Wielkanocą obfite paczki świąteczne. Oprócz tego uruchomiliśmy dla seniorów posiłki na dowóz na terenie miasta Zielona Góra. Na dzień dzisiejszy takie posiłki dowożone są do 75 osób, które są bardzo chore, nie mogą samodzielnie się poruszać i wyjść z domu. Do tych wszystkich osób trzy razy w tygodniu nasi wolontariusze dowożą ciepły posiłek oraz inne rzeczy, które udaje się nam w tym czasie pozyskać. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i gdy potrzebują czegoś innego oprócz posiłku, to również reagujemy – dodaje Grzyb. Paczki dla seniorów i chorych były przygotowywane przez diecezjalną Caritas przy udziale miasta w Głogowie, a także trafiły do potrzebujących w Gorzowie. Od początku trwania pandemii przez cały czas w siedzibie diecezjalnej Caritas w Zielonej Górze działa stołówka dla bezdomnych i potrzebujących. Posiłki ze stołówki dowożone są również do Miejskiej Noclegowni oraz Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze. Wszystko – jak zapewnia pani rzecznik – odbywa się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. – Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji – zarówno podopieczni, jak i pracownicy Caritas diecezjalnej, ale w miarę naszych możliwości staramy się temu sprostać i objąć naszą opieką wszystkie potrzebujące osoby, tak by czuły się bezpiecznie i wiedziały, że zawsze mogą liczyć na naszą pomoc – kończy Sylwia Grzyb. ?

2020-05-05 14:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Padł nowy rekord ciepła w historii pomiarów - 40,5 st. C. Gdzie było najgoręcej?

2026-06-28 19:17

[ TEMATY ]

nowy rekord ciepła

historia pomiarów

najgoręcej

Adobe Stock

Upały dają się we znaki w całej Polsce

Upały dają się we znaki w całej Polsce

W niedzielę w Słubicach odnotowano 40,5 st. C; to nowy rekord ciepła w historii pomiarów - przekazała rzeczniczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Agnieszka Prasek. Jak dodała, drugą najwyższą odnotowaną tego dnia temperaturę - 40,3 st. C - zarejestrowano w Toruniu. IMGW czeka jeszcze na potwierdzenie tych danych.

Podziel się cytatem - powiedziała rzecznik prasowa Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Agnieszka Prasek. Jak dodała, w związku z tym Instytut czeka na potwierdzenie tych danych.
CZYTAJ DALEJ

Obrońca wiary

Niedziela Ogólnopolska 26/2023, str. 18

[ TEMATY ]

św. Ireneusz

pl.wikipedia.org

Witraż przedstawiający św. Ireneusza autorstwa Luciena Bégule (1901), Kościół Świętego Ireneusza w Lyonie

Witraż przedstawiający św. Ireneusza autorstwa Luciena Bégule (1901), Kościół Świętego Ireneusza w Lyonie

Uznawany jest za pierwszego teologa, który wprowadził kryteria rozeznania wiary katolickiej.

Święty Ireneusz urodził się w Smyrnie w Azji Mniejszej, a swoją posługę realizował na Zachodzie w Galii. Zabrał głos w sprawie sporu wokół dnia obchodzenia Wielkanocy, który rozdzielił Wschód z Zachodem – dzięki jego interwencji jedność Kościoła została uratowana. Cechował się łagodnym usposobieniem, ale w kwestiach wiary był niewzruszony, ostro ganił każdego, kto próbował dokonać zmian w nauczaniu Chrystusa.
CZYTAJ DALEJ

Słowa Jana Pawła II na zawsze zmieniły Ukrainę - mówił zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego we Lwowie

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) abp Światosław Szewczuk powiedział w niedzielę we Lwowie, że słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas jego pielgrzymki na Ukrainę w 2001 roku „stały się wydarzeniem, które na zawsze zmieniło Ukrainę”.

Hierarcha przewodniczył Boskiej Liturgii sprawowanej na placu przed kościołem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na lwowskim Sychowie, gdzie przed 25 laty Ojciec Święty spotkał się z ukraińską młodzieżą. W homilii, nawiązując do ewangelicznej sceny uzdrowienia sługi rzymskiego setnika, kaznodzieja podkreślił, że wiara otwiera człowieka na moc Bożego słowa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję